Reiki prvního stupně

Schopnost využívat Reiki prvního stupně je předána studentovi zasvěcením. Zasvěcení ( iniciaci ) provádí Mistr Reiki. Některé reiki školy znají několik úrovní reiki mistra. V dalších článcích budeme používat pod pojmem Mistr Reiki člověka, který je zasvěcen nejen na mistrovskou energii, ale který je oprávněn provádět zasvěcení studentů všech úrovní. Během zasvěcení do reiki energie probíhá především naladění čaker a energetických drah studenta tak, aby byly optimálně přizpůsobeny proudění reiki energie. Účinek zasvěcení se však promítá do hluboko umístěných energetických rovin a odstraňuje bloky, které zabraňuji kontaktu s vesmírnou životní energií.

Při Reiki prvního stupně probíhá naladění čtyřech horních čaker. Od okamžiku, kdy Mistr Reiki provede zasvěcení, tak student přijímá kosmickou energii ( energii specifických vibrací) prostřednictvím sedmé – korunní čakry, další naladěnou čakrou je šestá – čakra třetího oka, která je centrum pro intuici a vyšší vědomí a patá – krční čakra je centrum pro komunikaci. Čtvrtou naladěnou čakrou je srdeční čakra – centrum lásky. Centrum lásky nás probouzí k bezpodmínečné lásce a odtud proudí reiki energie do dlaní a ven z těla.

Reiki energii předává reiki student přikládáním dlaní na sebe (autopůsobení) nebo na ostatní lidi. Reiki energie působí i na zvířata, rostliny ale i na minerály a ostatní objekty našeho světa.

Naladění horních čtyrech čaker může spustit očistný proces v těle, který působí ve všech fyzických, emočních a dalších energetických úrovních. Během zasvěcení se vytváří ochrana, která zamezuje, aby osobní energie reiki praktikanta byla přenášena spolu s reiki energií na působený subjekt a naopak. To vylučuje vzájemnou interakci disharmonických energetických struktur příjemce a praktikanta.

Schopnost být reiki kanálem, kterou získá student při zasvěcení, je doživotní.Nelze ji ničím negovat.

Copyright Petr Chmelík, mistr Reiki učitel

Reiki má duchovní povahu

ale přesto není náboženstvím. Práce s reiki nevyžaduje slepou víru, ale pří práci s ní vznikne důvěra v její praktické používání.
Reiki léčba