Ing. Petr Chmelík Reiki mistr

Na podzim roku 1995 jsem se poprvé dozvěděl o Reiki a stál jsem před stejným rozhodnutím jako vy – mám to zkusit či ne? Tehdy jsem si uvědomil, že kurz Reiki I. mě může obohatit, a přihlásil jsem se na nejbližší možný termín. Moje zážitky a pocity mne utvrdily v tom, že jsem našel správný směr své životní cesty a že jsem lépe pochopil sám sebe i lidskou existenci jako takovou.

Vyučuji kurzy reiki
0 let
Žáků absolvovalo mé kurzy
1
plánovaných kurzů pro 2024
0

Následující rok jsem se přihlásil do devítiměsíčního intenzivního kurzu Reiki, který jsem absolvoval v International Association of Reiki pod vedením mistra Reiki ThDr. Mari Hall, která nyní žije v Texasu. Tímto jí ještě jednou děkuji za její mistrovské vedení seminářů a za krásný čas strávený v její společnosti.


Pro zasvěcení do mistrovské energie jsem se rozhodl v roce 1997 u Reiki Mistra Elišky Meclové v Hradci Králové. Mistrovské zasvěcení posílilo moji vnitřní harmonii a přání předávat Reiki učení ostatním lidem a proto jsem absolvoval v roce 1999 zasvěcení u Ing. Pavla Kutičky v Praze na Mistra Reiki Učitele.

Od roku 2000 pořádám kurzy Reiki všech stupňů. V roce 2005 jsem založil Centrum aplikované Reiki, kde se věnuji Reiki terapii a organizování skupinových a individuálních kurzů Reiki především v Praze a v Českých Budějovicích.

Dave King z Kanady byl pro mne dalším Reiki mistrem, u kterého jsem absolvoval kurz Reiki ve stylu Tradiční japonské Reiki. Naučil mne netradiční přístup k Západní Reiki a mnoho původních technik Mikao Usui.

Snažím se o fundovaný přístup ke svým klientům, proto jsem se rozhodl absolvovat vzdělání v komunitně skupinové psychoterapii v psychodynamickém směru v letech 2006 – 2012. Toto vzdělání jsem ukončil na Pražské psychoterapeutické fakultě PVŠPS-PPF v roce 2012.

Můj přístup k Reiki je pragmatický, neboť mojí původní profesí je elektrotechnika, technická kybernetika a telekomunikace.

Články o Reiki jsem publikoval v PHOENIX 8/2007, IDNES 17.2.2012 – příloha ZDRAVÍ, MARIE CLAIRE 5/2013, ELLE 11/2009