Proč nás Covid zabíjí ?

Dostali jsme se na první místa v těch nejméně příjemných tabulkách. Říkáte si, kde se stala chyba. V posledních letech jsme byli úspěšný národ plný veselých a šťastných lidí. 

Naše vládní reprezentace udělala řadu strategických chyb. Jsou to chyby a nebo záměr? Nejsem příznivcem konspiračních teorií. 

Jsme země s velkou hustotou obyvatel a není snad ve světě tolik hospod jako u nás. Scházíme se a povídáme o věcech, které nás trápí i těší. Sedíme v kavárnách a sklípcích a jsme šťastní za blízkost a krásnou pohodu. Je ten dobrý návod na boj proti koronaviru, že se všeho vzdáme?

Každý z nás se musí rozhodnout za sebe. Kdokoliv z nás může nákaze podlehnout nebo nad ní zvítězit. Výsledek je zakódován v nás. 

Zachraňte aspoň kapradí…je text jedné české písně. Zachraňme sebe, příroda si pomůže i bez nás. Spojme krásnou energii všech, kteří pochopili, že současná vláda již nemůže situaci vyřešit.

Snažme se ochránit to nejdůležitější pro svět a naší zemi. Jsou to naše děti, dejme jim lásku a sílu postavit nový svět. Věřím, že může být bez násilí, útlaku a znásilňování.

Tento svět není tím správným modelem. Supermocnosti nechávají umírat lidi v Severní Koreji hlady a jiných zemích a tolerují veřejný popravy. Kam může vést toto pokrytectví, tato kumulace pohrdání lidským životem. 

Skupiny lidí profitují na ožebračování ostatních jako ve středověku. Okrádání druhého se stalo normou a často i prestiží v současné společnosti.

Čím více si uvědomujeme zlo a nechceme proti němu bojovat, tím více vytváříme negativní energie. 

Naše země a naši lidé si musí uvědomit, že nemohou žít šťastně a na druhé straně Země umírají lidi hlady jako zvířata. To si musí uvědomit všechny národy světa a musí spojit svoje síly. Je už teď pozdě? Nikdy není pozdě na změnu k lepšímu. Každý člověk na světě musí mít právo na šťastný život, lásku a uznání. Splňme to a posuňme se blíže ke zdravé nové společnosti.

Petr Chmelík, mistr Reiki