Kdy je člověk připraven na kurz Reiki?

V nedávné době mi přišel e-mail, kde zájemce o kurz Reiki 1 napsal, že by měl být na kurz Reiki více pročištěný. Jak moc má být člověk, který chce přijít na kurz pročištěný a jak má být připravený?

Nejdříve si řekněme v čem spočívá kurz Reiki 1. Léčebně harmonizační spirituální systém Reiki je členěný do stupňů pro postupné zvyšování vibrační hodnoty energie se kterou pracujeme. Při každém stupni probíhá aktivace čaker pro konkrétní stupeň. Už rozhodnutí začít pracovat s Reiki a přijít na kurz vytváří v člověku nastavení pro úspěšné přijímaní Reiki. I samotná kniha o Reiki může vytvořit vnitřní pocity a vibrace podobné naladění do Reiki při kurzu. Samotné naladění pak aktivaci čaker stabilizuje. Naladění do Reiki je startem pro vlastní harmonizační a čistící proces v každém z nás. Je pak na každém z nás, jestli poslechneme signály našeho těla a čištění bude jen povrchní nebo i na hlubší úrovni.

Právě kurz Reiki 1 je určen pro všechny, kteří mají vnitřní pocit začít více pracovat s vlastní energií a využívat pozitivní energie kolem nás.

Tento rok je to 100 let, kdy byl začátek praktikování Reiki.

Přeji nám všem krásné dny.

Petr Chmelík

mistr Reiki

Usui Shiki Ryoho – the Usui System of Natural Healing