Každý okamžik je neopakovatelný

Slyšel jsem v poslední době až moc smutných příběhů. Mluvil jsem s lidmi, kterých se současná situace dotkla a každý má svůj názor na to, proč dochází k současnému tragickému nárůstu nemocných koronavirem.

Je až neskutečně nepříjemná zkušenost, že někteří lidé situaci zlehčují a mluví o vytváření pocitu v nás, že jde o jakousi fikci a vytváření „nemocných“ koronavirem. Pokud současné situaci nevěří, tak se mohou dojít přesvědčit do českých nemocnic.

Na druhé straně slyším názor, že jde o duchovní čištění každého z nás, celých národů a celé Země. Učím dlouhá léta Reiki cestu a techniky. Snažím se každému sdělit poznání, že máme ve svých rukou sílu změnit svůj život. Musíme pro tuto změnu udělat akci, udělat vnitřní rozhodnutí a tím změnit energii sebe i svého okolí. Pokud budeme žít ve stálé pasivitě a čekat na řešení univerza, tak ztratíme svoji identitu a krásnou energii svojí duše.

Nebojme se a nebojte se druhého požádat o pomoc a podporu, protože současná situace nám dává poselství o tom, jak vzácný je každý okamžik našeho života. Někdy máme uvnitř sebe pocit, že si takovou pomoc nezasloužíme, že jsme nic takového v životě nezažili. Proč se máme tímto limitovat? Naše šance na změnu může být dnes a je neopakovatelná. Současná situace popírá všechny falešné jistoty, které mohou být jen zatuhlou energií a otevírá nový pohled na naše životy.

Máme dále tolerovat něčí neschopnost? Máme snášet psychický nátlak druhého, když naším srdcem a myslí proudí láska a empatie? Vždyť když vyjdeme na vysokou horu, kde při výstupu vidíme jenom strmý svah před sebou plný kamení, tak se nám najednou otevře pohled o kterém jsme nikdy ani nesnili.

Pojďme tedy najít v sobě sílu a odvahu jít i do nejistoty, protože právě naše odvaha a touha po kráse a štěstí vytvoří energii, která postaví most ke štěstí našeho srdce a duše. V tom vám přeji tu nejkrásnější a nejsilnější energii a odhodlání.

Petr Chmelík, mistr Reiki učitel

 

Kurzy reiky - Petr Chmelík