Chraňte svá srdce a lásku v nich

Naše srdce je pro nás nejdůležitější součastí bez které nelze fungovat. Když v těle selže jakýkoliv orgán jsme schopni bojovat, když přestane tlouct srdce je tento krok nevratný. Smrtí srdce vyjde duše z těla, tím je lidská bytost jen prázdnou schránkou. Do nebe se vznáší popsaný list života.

S láskou k sobě musíme svá srdce prohřívat každodenní dávkou radosti. Tělo a srdce je nesmírně propojeno, nejen fyziologicky, ale psychicky. Čím více milujeme a opečováváme své tělo, tím větší lásku naše srdce cítí. Lásku nemusíme získávat od druhých, protože nikdo nám nedokáže dát více lásky než mi sami sobě. Tak jak budeme milovat sebe, takovou lásku nám dokáží dát druzí. Milují naší šťastnou energii a hledají naší blízkost a tím nám zrcadlí, jak důležitý jsme pro sebe samotné.

Máme v sobě víc lásky než se nám může zdát, ale pochopíme to až ve chvíli, kdy získáme odvahu. I když už máme srdce obvázané mohutným lanem, vždy se můžeme vysvobodit. Stačí se sobě stát vlastním mečem a štítem a odsekat staré trápení. Nové bolesti k sobě už nepustit. Naše srdce ví co chce a to je láska! Pokud v sobě nalezneme sílu stát při sobě, už nás nic nezastaví. Nikdo nás už nedokáže zasáhnout, protože to nelze. Od našeho štítu sebelásky se odrazí střela pryč. Teď už máme svůj neprůstřelný štít. Lidský zásah do našeho srdce vyjádříme nahlas nespokojeností, ale už si tu těžkost neuložíme. S láskou v srdci k sobě se naučime milovat i druhé. Odpuštěním, každému člověku, který nám kdy ublížil zajistíme úlevu především pro sebe. Nenávistí k někomu blokujeme srdce a způsobujeme srdci tíseň.

Chceme cítit své srdce šťastně. Každá zlost nutí naše srdce bít rychleji a smutek ho zpomaluje. A my máme v srdci světlo, které září a s láskou se objeví v naší tváři. Nemusíme už žít ve strachu, protože jsme si svým osvoboditelem.

S láskou Kristýna

Kristýna Škvárová, DiS.

Reiki terapeutka a léčitelka, mistr Reiki

Kristyna Skvarova Reiki leceni