Archiv aktualit

Proč nás Covid zabíjí ?

Dostali jsme se na první místa v těch nejméně příjemných tabulkách. Říkáte si, kde se stala chyba. V posledních letech jsme byli úspěšný národ plný veselých a šťastných lidí. 

Naše vládní reprezentace udělala řadu strategických chyb. Jsou to chyby a nebo záměr? Nejsem příznivcem konspiračních teorií. 

Jsme země s velkou hustotou obyvatel a není snad ve světě tolik hospod jako u nás. Scházíme se a povídáme o věcech, které nás trápí i těší. Sedíme v kavárnách a sklípcích a jsme šťastní za blízkost a krásnou pohodu. Je ten dobrý návod na boj proti koronaviru, že se všeho vzdáme?

Každý z nás se musí rozhodnout za sebe. Kdokoliv z nás může nákaze podlehnout nebo nad ní zvítězit. Výsledek je zakódován v nás. 

Zachraňte aspoň kapradí…je text jedné české písně. Zachraňme sebe, příroda si pomůže i bez nás. Spojme krásnou energii všech, kteří pochopili, že současná vláda již nemůže situaci vyřešit.

Snažme se ochránit to nejdůležitější pro svět a naší zemi. Jsou to naše děti, dejme jim lásku a sílu postavit nový svět. Věřím, že může být bez násilí, útlaku a znásilňování.

Tento svět není tím správným modelem. Supermocnosti nechávají umírat lidi v Severní Koreji hlady a jiných zemích a tolerují veřejný popravy. Kam může vést toto pokrytectví, tato kumulace pohrdání lidským životem. 

Skupiny lidí profitují na ožebračování ostatních jako ve středověku. Okrádání druhého se stalo normou a často i prestiží v současné společnosti.

Čím více si uvědomujeme zlo a nechceme proti němu bojovat, tím více vytváříme negativní energie. 

Naše země a naši lidé si musí uvědomit, že nemohou žít šťastně a na druhé straně Země umírají lidi hlady jako zvířata. To si musí uvědomit všechny národy světa a musí spojit svoje síly. Je už teď pozdě? Nikdy není pozdě na změnu k lepšímu. Každý člověk na světě musí mít právo na šťastný život, lásku a uznání. Splňme to a posuňme se blíže ke zdravé nové společnosti.

Petr Chmelík, mistr Reiki

Kurzy Reiki 27.-28.2. v Praze 8

Milí příznivci Reiki a energetické harmonizace,

srdečně Vás zvu na prezenční kurzy Reiki a to v omezeném počtu účastníků. Kurz Reiki 1 proběhne v sobotu 27.2.2021 a kurz Reiki 2A pokročilé techniky v neděli 28.2.2021. Další informace a přihlášku naleznete v sekci kurzy.

Těším se na viděnou a přeji Vám krásnou energii a zdraví.

Jsem k dispozici na emailu chmelik@reiki.cz nebo telefonu 602233802

Petr Chmelík, mistr Reiki učitel

Kurzy Reiki leden 2021

Milí zájemci o kurzy Reiki,

v těchto dnech Vám nabízím nové lednové prezenční termíny kurzů Reiki 1 a Reiki 2 v Praze. Termíny jsou již za 14 dní. Kurz Reiki 1 proběhne v sobotu 30.1.2021 a kurz Reiki 2 v neděli 31.1.2021. Na kurzech je ještě několik volných míst. Další informace a přihlášku naleznete v sekci kurzy.

Můžete využít i zasvěcení na dálku v kombinaci s klasickým kurzem v posunutém termínu dle Vašeho výběru.

Rád Vám poskytnu další informace ke kurzům a těším se na viděnou:-)

S přáním zdraví a krásné energie

Petr, mistr Reiki učitel

Petr Chmelík Mistr Reiki

Každý z nás je jedinečný!

Jak je možné být vyjímečný, když každý z nás je zářivé světlo? Neexistuje totiž nic, čím nejsme. Všichni jsme hvězdami na nebi, jen síla našeho žáru a svitu se odvíjí podle naší současné životní situace. Šťastní lidé mohou osvítit náš svět a být inspirací ostatním. Ty méně zářivé hvězdy nás mohou popálit svou nespokojeností a zlostí, přes to jsou pro nás nezbytné, protože nám dávají úžasné životní lekce. I méně zářívá hvězda si najde mezi všemi na nebi tu, která svítí podobně a společně souzní.
Naše jedinečnost vyplývá z nehmotných ovšem láskyplných předností, které obohacují a posilují druhé. Kdo je tedy jedinečný?
Je to osoba s velkou dávkou optimismu, která vidí všude naději, radost a povzbuzení předává za každých okolností. Vzpomíná na všechny své neúspěchy s úctou a láskou, protože veškerá dobrodružství jsou smyslem života i když cesta vede tam, kde pociťujeme největší strach. Může to být osoba, která probouzí v lidech pocit bezpečí a její útěcha, dokáže setřít slzy z očí. Bezpodmínečnou láskou potěší každé srdce, prohlubuje v lidech empatii, soucit a solidaritu. Porážku bere jako výzvu a cestu k novým začátkům, kdy se poučí z minulých obtíží, tím získá úlevu. Příval energie zužitkuje pro tvoření nádherných projektů a učením prohloubí své vědomí. Otevře se moudrosti, rozšíří svůj nadhled. Odhodlá se jít si pro své štěstí, pak sny a úspěch uskutečňuje velice snadno, díky projevovaní neustálé vděčnosti za vše, co od života získává. Netrápí se samotou, tu využívá pro komunikaci sama se sebou, kdy se dostává do vnitřní rovnováhy a upevnuje tak své zdraví.

Být jedinečný znamená být zvláštní. Všichni vidíme jedinečnost v něčem a v někom jiném. Já jedinečnost vnímám s každým novým dnem.

S láskou Kristýna

Kristýna Škvárová, DiS.

Reiki terapeutka a léčitelka, mistr Reiki

Kristýna Škvárová

Reiki přání a rok 2021

Milí příznivci Reiki a všichni lidé,

přeji Vám v roce 2021 plno síly, lásky a světla. To jsou i hlavní myšlenky a energie se kterými pracujeme v Reiki.

Přeji si, abychom se v roce 2021 často setkávali na Reiki seminářích, pravidelných Reiki setkáních u čaje a hledali společně smysl a radost ze života.

Některé semináře zatím pořádám v omezeném počtu lidí a věřím, že se omezení během krátké doby uvolní.

Přeji nám, ať naše energie a duše září každým dnem jasněji. Ať děláme radost sobě a druhým. Říkejme si mnohem víc co ke druhému člověku cítíme a nebojme se s láskou vyjádřit svoje pocity, emoce, názory a přání. Více se ptejme a nacházejme odpovědi. Ti druzí na to často čekají a jejich srdce a mysl po tom touží.

Zářivý rok 2021 plný světla v našich duších a splněných šťastných přání !

Petr Chmelík, mistr Reiki učitel

Reiki PF 2021

 

 

Praha Kurz REIKI 2 pokročilá – kurz se koná 12.12. 2020 🙂

Kurz Reiki 2 pokročilé techniky navazující na kurz Reiki 2 v sobotu 12.12.2020 v Praze se uskuteční v počtu do 5 účastníků. Na kurzu budeme trénovat originální Usuiho techniky, odstraňovat blokace a posilovat afirmace. Na termín se můžete přihlašovat v sekci Kurzy reiki nebo můžete poslat email na chmelik@reiki.cz

Na kurz zvu všechny absolventy kurzů Reiki 2 🙂

Krásný předvánoční čas

Petr Chmelík, mistr Reiki

Reiki kurzy

Praha Kurz REIKI 1 – kurz se koná 13.12. 2020 🙂

Mám radostnou předvánoční zprávu. Kurz Reiki 1 v neděli 13.12.2020 v Praze se uskuteční v počtu do 7 účastníků. Na termín se můžete přihlašovat v sekci Kurzy reiki nebo můžete poslat email na chmelik@reiki.cz

Na kurz s předvánoční atmosférou všechny zájemce zvu 🙂

Krásný předvánoční čas

Petr Chmelík, mistr Reiki

Reiki kurzy